Családi ház - balatonudvari

A megrendelő egy telket vásárolt a Balaton közelében, ahol lakóépület építésére volt lehetőség. Az első helyszíni megtekintésnél már lászott, hogy a telek kiváló tájolású, viszont a kisebb mérete miatt okosan kellett tervezni, hogy a ház mellett elegendő kert maradjon.

A vázlatterv kidolgozása során egyértelművé vált, hogy a megrendelő végig kéri majd a tervkövetést és a projektmenedzsmentet, így hosszú együttműködésre számítottunk. 

Több tervvariáció közül kiválasztottuk a végleges alaprajzot, amit egyszerű bejelentési eljárással engedélyeztettünk. Ezzel párhuzamosan elkezdtünk kivitelezőket keresni. Az épület favázas szerkezettel épült, ami nemcsak gyorsabb, hanem költséghatékonyabb is a hagyományos szilikát szerkezetekhez képest.

szerkezetkész állapot

szerkezetkész állapot

a kivitelezés egyik nagy mérföldköve

A szerkezetépítés rendkívül gyorsan, mindössze két hónap alatt elkészült, bár az anyaghiányok és kisebb javítások miatt voltak nehézségek. November végén elkezdődött az alapozás, és január végére már a teljes szerkezet készen állt. Összességében nagyon gyorsan haladt a munka.

A belső munkák már a hagyományos szilikát házakéhoz hasonló módon folytak. Több szakággal kellett együttműködni, és bár a csapat nem volt teljesen összeszokott, közös munkával sikerült a kivitelezést jól koordinálni. A tervező és a megrendelő jelenléte az építkezés során különösen fontos, mert így biztosítható, hogy mindenki érti a projekt céljait és elvárásait.

Miután a ház kulcsrakész lett, a beépített bútorok és a kert kialakítása következett. Tervezés közben sokszor úgy tekintek egy házra, mint egy összetett termékre: nemcsak jogi oldala van, mint a tulajdoni lap vagy a biztosítás, hanem a fizikai részek is egy harmonikus egészet alkotnak. Jó érzés, amikor egy ház a végén “élni kezd”, és valóban otthonná válik.

Previous
Previous

egyszerű bejelentés vagy építési engedély?